Blog

Ako aktualizovať Microsoft Office pre Mac?

Existujú viaceré spôsoby, ako aktualizovať Microsoft Office na počítači Mac. Ak máte povolené automatické aktualizácie, pravdepodobne balík nebudete musieť aktualizovať ručne. Ak si však chcete spravovať aktualizácie sami, prinášame vám kompletný návod, ako na to.

Prečo je dobré pravidelne aktualizovať Microsoft Office?

Microsoft Office je kancelársky balík, ktorý obsahuje aplikácie na zvýšenie produktivity, ako napríklad Word, Excel, PowerPoint, Outlook a ďalšie. Pravidelné aktualizácie zlepšujú výkon týchto aplikácií a zefektívňujú prácu s nimi.

Aktualizácia prostredníctvom aplikácie Microsoft Office

  1. Otvorte si na Macu ľubovoľnú aplikáciu Microsoft Office. Ak aktualizujete niektorú z aplikácií Office, aktualizácie sa budú vzťahovať na celý balík.
  2. Ak ste napríklad otvorili aplikáciu Microsoft Office Word, otvorte si nový čistý dokument. Následne kliknite na položku Pomocník (Help) v hornej časti obrazovky. Otvorí sa vám ponuka.
  3. V ponuke vyberte položku Vyhľadať aktualizácie (Check for Updates). Kliknutím na túto položku spustíte nástroj Microsoft AutoUpdate.
  4. Kliknite na modré  tlačidlo Aktualizovať, aby ste spustili všetky dostupné aktualizácie. Toto tlačidlo sa vám zobrazí iba v prípade, že sú nejaké aktualizácie k dispozícii.

Aktualizácia prostredníctvom App Store

  1. Otvorte si na Macu App Store. Ak ste si nainštalovali Microsoft Office z obchodu App Store, môžete si aplikácie aktualizovať týmto spôsobom.
  2. V ľavom paneli ponuky App Store kliknite na položku Aktualizácie (Updates). Táto položka sa nachádza v spodnej časti ponuky na ľavej strane okna. Kliknutím na položku zobrazíte zoznam aplikácií, ktoré potrebujú aktualizáciu.
  3. Vyberte položku Aktualizovať vedľa všetkých aplikácií Microsoft Office, ktoré potrebujú aktualizácie. Ak chcete aktualizovať všetky aplikácie naraz, kliknite na položku Aktualizovať všetko.