Blog

5 dôvodov, prečo používať Microsoft Exchange Server

Microsoft Exchange Server je špecializovaný komunikačný server, ktorý umožňuje firmám jednoducho spravovať e-mail, kalendáre, kontakty a úlohy. Je bezpečný, spoľahlivý a obsahuje množstvo pokročilých funkcií a nástrojov, ktoré vám pomôžu zvýšiť produktivitu.

Bezpečnosť

Microsoft Exchange obsahuje vstavané bezpečnostné funkcie, ktoré pomáhajú chrániť pred spamom, malvérom a inými kybernetickými hrozbami. Súčasťou týchto funkcií sú aj rozšírené možnosti zabezpečenia, ako je filtrovanie správ na základe firemných zásad a zabudovaný obranný mechanizmus proti rôznym typom e-mailových hrozieb.

Pokročilé funkcie

Funkcie Exchange DPL dokážu monitorovať, identifikovať a účinne chrániť citlivé údaje pomocou hĺbkovej analýzy obsahu. Edícia Microsoft Exchange Server Enterprise obsahuje funkcie prispôsobené veľkým podnikom a podporuje až 100 pripojených databáz. V Exchange Server 2019 sa priamo v databáze poštových schránok nachádza vyhľadávací index, vďaka čomu sa zvyšuje rýchlosť vyhľadávania.

Zdieľané kalendáre

Exchange Server obsahuje funkcie na plánovanie osobných a skupinových kalendárov, ktoré sú prepojené s e-mailom, kontaktmi a úlohami. Môžete tak jednoducho zdieľať dôležité informácie a posielať pozvánky na schôdzky. Do kalendára je možné zahrnúť aj plány pre zdieľané zdroje, ako sú napríklad konferenčné miestnosti.

Jednoduchý prístup

Ďalšou užitočnou funkciou je synchronizácia servera na rôznych zariadeniach vrátane notebookov, tabletov alebo mobilov. Takto získate prístup k vašej elektronickej pošte, kontaktom a kalendáru odkiaľkoľvek a kedykoľvek.

Vyššia produktivita

Microsoft Exchange Server môžete integrovať s iným softvérom, ako je napríklad Outlook a tým zautomatizovať opakujúce sa úlohy. Je taktiež známy svojou spoľahlivosťou a bezpečnostnými funkciami, ktoré minimalizujú vznik chýb. Vďaka tomu sa predchádza spomaleniu a iným problémom, ktoré by mohli znížiť výkon servera.