Blog

Nakupujte bez obáv vďaka certifikátu SAEC!

Microsoft-Project-Server-9

Internetové obchody zažívajú zlatý vek. Zatiaľ čo ešte pred pár rokmi sme ako zákazníci nakupovali najmä vo fyzických predajniach a online si objednávali len niektoré druhy produktov, naše zvyky sa rýchlo zmenili. V súčasnosti si cez internet objednávame všetky druhy tovaru od potravín až po oblečenie a užívame si pohodlie, široký výber a ďalšie výhody, ktoré online nakupovanie prináša.

Kde je dopyt, tam je aj ponuka, takže vzniklo množstvo nových e-shopov, ktoré sa snažia medzi konkurenciou preraziť pomocou nízkych cien, dopravy zadarmo, širšej ponuky a iných výhod. To prilákalo aj mnoho „podnikavcov“, ktorí sa pokúšajú obísť zákony a prísť k ľahkému zárobku podvodom alebo neserióznym jednaním.

Pre zákazníka je často zložité odlíšiť takéhoto predajcu od seriózneho e-shopu, našťastie však existujú spôsoby, ako garantovať spoľahlivosť a férové jednanie pre nakupovanie bez rizika.

Jedným z nich je tiež certifikát SAEC.

SAEC – garancia bezpečného nákupu

Certifikát SAEC je overenie, ktoré udeľuje Slovenská asociácia pre elektronický obchod iba spoľahlivým internetovým obchodom. Predstavuje záruku, ktorá zákazníkov ubezpečuje, že konkrétny e-shop podniká podľa platnej legislatívy na ochranu spotrebiteľa, občianskeho zákonníka a rady pre elektronický obchod.

Aby e-shop mohol získať certifikát SAEC, musí spĺňať množstvo kritérií, ako napríklad:

  • Kompletné verejné údaje o prevádzkovateľovi e-shopu
  • Podrobné informácie o tovare a službách
  • Podrobný popis procesu objednávania
  • Pravdivé informácie o podmienkach dodania, platobných spôsoboch a možnostiach reklamácie
  • Transparentné nakladanie s osobnými údajmi

Certfikát SAEC znamená, že náš e-shop spĺňa aj tie najprísnejšie podmienky zverejnené na webe Slovenskej asociácie pre elektronický obchod.

Vďaka tomu môžu mať naši zákazníci istotu, že patríme medzi najkvalitnejšie internetové obchody na trhu a stavebným kameňom nášho podnikania je férové jednanie, transparentnosť a vzájomná dôvera.

Neriskujte svoje peniaze, osobné údaje a dôveru u predajcov, ktorí sa snažia nezodpovedne zarobiť. Nákupom u nás získavate garanciu, že komunikujete s overeným a serióznym e-shopom.