Pozor na nelegálny softvér

Samozrejme, legálny softvér je možné zakúpiť aj lacnejšie na iných konkurenčných e-shopoch. Všetky naše licencie vykupujeme od spoločností, ktoré prešli na novší softvér alebo licencie nikdy predtým neaktivovali.

Hlavný problém MSDN (vývojárskych) licencií

V posledných mesiacoch sme zaznamenali extrémny nárast nových e-shopov ktoré si myslia že ,,predávajú legálny softvér,,. Bohužiaľ naša interná analýza zistila že 90% lacných obchodov s druhotným softvérom predáva MSDN tzv. vývojárske licencie, aj keď na svojej stránke tvrdia opak. Pokiaľ si zakúpite licenciu, viete si ju spárovať s Vašim Microsoft účtom, a máte pocit že je všetko v poriadku. Bohužiaľ pri kontrole vášho počítača by ste sa pokute nevyhli.

Problém s overením legálnosti produktu

Hlavným problémom je, že samotný majitelia e-shopov nevedia overiť legálnosť licencie a nezostáva im nič iné, ako veriť svojim čínskym dodávateľom. Po hĺbkovej analýze sme sa nedostali žiadnemu softvéru na overenie legálnosti. Legálnosť licencie si bežný používateľ ťažko zistí. Až po aktivovaní produktu na vašom počítači je možné pomocou príkazového riadku zistiť platnosť a legálnosť licencie. Preto sme sa rozhodli vyvinúť interný softvér pomocou, ktorého vieme overiť funkčnosť a legálnosť každého licenčného kľúča.

Ďalší problém je pôvod licencie

Väčšina licencií, ktoré sa predávajú pochádzajú z Číny, to už je prvá známka problému, pretože predaj druhotných licencií je legálny, ale licencie musia pochádzať z krajín EU.

Chcete si overiť legálnosť licencie ?

 Pokiaľ ste sa dali zlákať extrémne nízkou cenou a máte pochybnosti o legálnosti vášho produktu, tak Vám môžeme Vašu licenciu bezplatné overiť pomocou nášho interného systému. Pokiaľ by licencia bola nelegálna odporúčame kontaktovať majiteľa e-shopu a požiadať o vrátenie peňazí.

Napíšte nám na email: info@apexion.sk